Genel
Okunan
DIVX-DIVX Pro Farkları
0

DIVX-DIVX Pro Farkları

by Arda Eralp23 Temmuz 2010

DivX ve Divx Pro Arasındaki Farklar

• Divx Pro yazılımı profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış bazı ileri kodlama teknikleri ve araçları içerir.

• Temel farklar kodlama kısmında olduğu için versiyonu ne olursa olsun her iki codec de bütün DivX videolarını oynatabilir.

• Daha önceki versiyonları ile karşılaştırıldığında DivX Pro ile %50’ye varan oranlarda daha küçük dosyalar oluşturmak mümkündür.

DivX Pro Codec’i, EKG ve Encoder Feedback Window gibi profesyonel encoding toolları sunarak DivX sertifikalı cihazlar için video yaratılmasını sağlar.

Electrokompressiongraph(EKG):

Sadece DivX Pro’da bulunan bu özellik videolara frame frame olarak temiz ayar yapılmasını yani istenilen frame’i istenilen kaliteye getirmeyi sağlar.

Encoder Feedback Window:

Encoding işlemi sürerken videoyu izleme imkanı sağlar.Bu mod sayesinde encoding işlemi pauselanabilir ve encode edilen video stream, kalitesi görülmek için izlenebilir.

About The Author
Arda Eralp
Arda Eralp
Technical consultant with 10+ years of experience in design and implementation of security & middleware integration products. Over two years in a customer-facing technical pre-sales role, working closely with sales teams and being able to build and maintain business relationships with decision makers and influencers.
Yorumlar

Yanıt Bırak