Genel
Okunan
DIVX-DIVX Pro Farkları
0

DIVX-DIVX Pro Farkları

by Arda Eralp23 Temmuz 2010

DivX ve Divx Pro Arasındaki Farklar

• Divx Pro yazılımı profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış bazı ileri kodlama teknikleri ve araçları içerir.

• Temel farklar kodlama kısmında olduğu için versiyonu ne olursa olsun her iki codec de bütün DivX videolarını oynatabilir.

• Daha önceki versiyonları ile karşılaştırıldığında DivX Pro ile %50’ye varan oranlarda daha küçük dosyalar oluşturmak mümkündür.

DivX Pro Codec’i, EKG ve Encoder Feedback Window gibi profesyonel encoding toolları sunarak DivX sertifikalı cihazlar için video yaratılmasını sağlar.

Electrokompressiongraph(EKG):

Sadece DivX Pro’da bulunan bu özellik videolara frame frame olarak temiz ayar yapılmasını yani istenilen frame’i istenilen kaliteye getirmeyi sağlar.

Encoder Feedback Window:

Encoding işlemi sürerken videoyu izleme imkanı sağlar.Bu mod sayesinde encoding işlemi pauselanabilir ve encode edilen video stream, kalitesi görülmek için izlenebilir.

About The Author
Arda Eralp
Arda Eralp
T-shaped professional gathering superior technical knowledge, sales-oriented mindset, and extensive business expertise in the Information Technology industry. Over 10 years of experience in multinational technology companies, my journey spans various functions from software development to sales consultancy. Passionate about cutting-edge technologies and their transformational impacts on business and daily life.
Yorumlar

Yanıt Bırak