Genel
Okunan
DVD Avantajları
0

DVD Avantajları

by Arda Eralp23 Temmuz 2010

DVD’nin Avantajları:

• DVD’nin resim kailtesi çok iyidir ve DVD’lerin birçoğu sinema salonundakine çok benzer bir kalitede ses verebilen Dolby Digital yada Digital Theatre System ses özelliklerine sahiptir.

• Birçok DVD filmi bir indeks ekranına sahiptir. Bu, filmin yapımcısı tarafından oluşturulmuştur ve önemli bazı sahneler bu indekste yer alır , böylece, uzaktan kumanda aracılığıyla filmi hızlı ileri/geri oynatmaya gerek kalmadan istenilen bölüm seyredilebilir.

• DVD Player’lar ses CD’leri ile uyumludurlar.

• Bazı DVD filmleri hem 16:9 formatında geniş ekran, yada 4:3 formatında standat televizyon ekranında filmi boyutlandırma özelliğine sahiptir. Böylece istenilen formatta film izlenebilir.

• DVD filmleri üzerine farklı dillerde çok sayıda film seslendirmesi ve altyazı kaydedilebilir. Yabancı bir filmi kendi dilinizde seslendirilmiş bir şekilde izleyebileceğiniz gibi orjinal seslendirme ve kendi dilinizdeki altyazı ile seyredebilirsiniz.

About The Author
Arda Eralp
Arda Eralp
Technical consultant with 10+ years of experience in design and implementation of security & middleware integration products. Over two years in a customer-facing technical pre-sales role, working closely with sales teams and being able to build and maintain business relationships with decision makers and influencers.
Yorumlar

Yanıt Bırak