Danışmanlık
Okunan
OIM – OES entegrasyonu
0

OIM – OES entegrasyonu

by Arda Eralp03 Nisan 2013

Oracle Identity Manager (OIM) kurulumunu yaptınız, geliştirmeleriniz sırasında farkettiniz ki OIM rollerinin yetkileri ile ilgili yapmak istediğiniz değişiklikler var, tam bu noktada Oracle Entitlement Server konuya dahil oluyor, Entitlement Server (OES) Oracle tarafından yetkilendirmeler için kullanılıyor, admin server ve client olarak iki ana modülü bulunuyor, biz OIM üzerine OES admin server ı kurduğumuz takdirde OIM üzerindeki admin rolleri yönetebiliyor olacağız..

Aşağıdaki doküman içerisinde gerekli adımlar gösterilmiştir. Adımlar içerisinde en kritik olanı son adım olan policy creation adımı bu adımdan önce mutlaka yedek alınız.

–Linux için
./wlst.sh /common/tools/configureSecurityStore.py -d $DOMAIN_DIRECTORY -t DB_ORACLE -j cn=jpsroot -u $opss user -p $password -m create -c OIM

–Windows için
“C:\Oracle\Middleware\oracle_common\common\bin\wlst.cmd” “C:\Oracle\Middleware\IDM\common\tools\configureSecurityStore.py” -d “$DOMAIN_DIRECTORY” -t DB_ORACLE -j cn=jpsroot -u $opss user -p $password -m create -c OIM

Download (PDF, 775KB)

About The Author
Arda Eralp
Arda Eralp
Software-Architect with 10+ years of experience in design and implementation of security & middleware integration products. 4+ years in a customer-facing technical pre-sales role, working closely with sales teams and being able to build and maintain business relationships with decision makers and influencers.
Yorumlar

Yanıt Bırak